یراق جم

لوازم آشپزخانه ایرانی مدرن

لوازم آشپزخانه ایرانی جزو جدانشدنی هر خانه است. با استفاده از این لوازم، بخش عمده‌ای از نیاز یک منزل تأمین می‌شود؛ ازاین‌رو ضروری است بهترین موارد تهیه و استفاده شوند. هر چقدر در خرید لوازم آشپزخانه دقت بیشتری داشته باشید و کالایی مرغوب‌تر تهیه کنید، قطعا در بلندمدت از این اقدام خود سود بیشتری نیز کسب خواهید کرد. در ادامه این نوشته اهمیت خرید کالا‌های مرغوب دررابطه‌با ملزومات آشپزخانه را بررسی خواهیم کرد و مروری کاربردی بر اهمیت باکیفیت بودن قطعات تشکیل‌دهنده این موارد خواهیم داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید.

آشنایی با برخی از کاربردی‌ترین لوازم آشپزخانه ایرانی

هر آشپزخانه‌ای بر اساس متراژی که دارد و هزینه‌ای که برای طراحی‌اش در نظر گرفته شده، دارای اجزای مختلف و کاربردی است. در این بخش قصد داریم برخی از مدرن‌ترین این موارد را به شما معرفی کنیم. اگر شما هم در حال طراحی آشپزخانه خود هستید، آشنایی با این موارد به‌عنوان جدیدترین لوازم آشپزخانه ایرانی برایتان کاربردی خواهد بود.

سوپر تاندم لولایی کمدی کریستال فانتونی

سوپری ایستاده

سوپری ایستاده دارای انواع مختلفی نظیر: سوپر ریلی کمدی، سوپر لردر لولایی، سوپر وسط ریلی، سوپر یخچالی و … است. هر کدام از این موارد بر اساس مدلی که در طراحی دارند، نیاز کاربر را برطرف خواهند کرد؛ در واقع بر اساس بستر موجود، باید بین انواع مدل‌ها بهترین گزینه را انتخاب کنید. سوپری کمدی آشپزخانه در واقع بستری است برای ساماندهی اجزای مختلف یک آشپزخانه مانند: خوراکی‌ها، مواد شوینده و … .

ساختار داخلی سوپری ایستاده به‌گونه‌ای است که از چندین قفسه و کشو تشکیل شده است و هر کدام از این موارد می‌توانند به‌عنوان یک قفسه در آشپزخانه کاربرد داشته باشند. برخی از مزایای استفاده از سوپری کمدی آشپزخانه عبارت است از:

البته لازم است بدانید، مجبور نیستید که صرفا از مدل سوپری ایستاده استفاده کنید؛ زیرا سوپری زمینی یکی دیگر از گزینه‌های در دسترس شماست. این مورد را در بخش بعدی کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مینی سوپر پهلو با قابلیت نصب به درب نویان آدلان

سوپری زمینی

سوپری زمینی مانند سوپری ایستاده است و صرفا تفاوتی در نحوه قرار‌گیری دارند. سوپری زمینی مانند مورد قبلی می‌تواند در چیدمان خوراکی‌ها و وسایل دیگر به شما کمک کند. در زمان خرید سوپری زمینی یکی از ضروری‌ترین اقدامات، توجه به کیفیت آن است. برای مثال اگر سوپری زمینی مدل ریلی خریداری می‌کنید، باید بدانید یکی از عمده‌ترین خرابی‌های این مدل، خرابی ریل‌هاست؛ ازاین‌رو توجه به کیفیت ریل‌ها ضروری است. بر اساس ظرفیت داخل کابینت، سوپری زمینی می‌تواند در چندین طبقه طراحی شود.

سطل و سبد

سطل زباله ریلی داخل کابینت یکی دیگر از لوازم آشپزخانه ایرانی است که به شما در افزایش بهره‌وری فضای داخلی آشپزخانه کمک می‌کند. سطل زباله و سبد ریلی داخل کابینت دارای انواع مختلفی نظیر: سطل دو قلو ریلی، سبد لباس چرک، سطل چهار قلو ریلی، سبد حصیری و … است. باتوجه‌به نیازی که دارید، باید بین تمامی این موارد، بهترین گزینه را انتخاب کنید. عمدتا از این سطل‌ها در کنار ماشین لباسشویی استفاده می‌شود تا لباس چرک‌ها را در آن قرار دهند.

گاز بدون صفحه برای روی سنگ

گاز یکی دیگر از ضروری‌ترین لوازم آشپزخانه ایرانی است که هر آشپزخانه‌ای نیاز به آن دارد. انواع گاز‌ها از نظر نوع تکنولوژی، تعداد شعله، قدرت و … وجود دارند که شما باید بر اساس نیاز و بودجه‌تان بهترین گزینه را انتخاب کنید؛ برای مثال برخی از این موارد عبارت‌اند از:

گاز رومیزی پیت چهار شعله ابرویی

بر اساس بستری که در آشپزخانه دارید، باید بین تمامی موارد بالا، بهترین و سازگارترین گزینه را با آشپزخانه خود انتخاب کنید.

هود آسانسوری

هود آسانسوری توکار عرض 90

به‌غیراز گاز، هود نیز یکی دیگر از لوازم آشپزخانه ایرانی است که در تهویه محیط آشپزخانه و افزایش بهداشت آن تأثیر به‌سزایی دارد. هود آسانسوری یکی از انواع هودی است که در دسترس شما قرار دارد. بر اساس سلیقه‌ای که دارید، می‌توانید از انواع هود‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف استفاده کنید. توجه داشته باشید که اگر نسبت به صدای هود حساس هستید، بهتر است، گزینه‌ای را انتخاب کنید که سروصدای کم‌تری داشته باشد تا در بلندمدت شما را آزار ندهد.

اهمیت تهیه لوازم آشپزخانه ایرانی باکیفیت چیست؟

عموما کالا‌های اصل و باکیفیت دارای کارکرد بیشتری هستند؛ ازاین‌رو با گذر زمان کماکان این دستگاه‌ها کارکرد خود را حفظ خواهند کرد؛ اما کالا‌های تقلبی دقیقا عکس این حالت را دارند و پس از سپری‌شدن یک بازه زمانی، نیاز به تعمیرات مداوم خواهند داشت و ازاین‌جهت هزینه نگهداری زیادی را بر دوش شما خواهند گذاشت.

یکی دیگر از مزایای استفاده از لوازم خانگی خوب، خدمات پشتیبانی است که دارد. برند‌های شناخته شده با تجهیزکردن شعب پخش خود در سرتاسر کشور، وسایل خراب برندشان را با بهترین قطعات و همراه با تیم متخصص تعمیر می‌کنند؛ اما در نقطه مقابل برند‌های ناشناخته و نامرغوب قرار دارند که حتی کم‌ترین خدمات پس از فروش را ارائه نمی‌دهند و در صورت هر گونه خرابی، تازه شروع دردسر‌هایی است که باید تحمل کنید و به دنبال یک تعمیرکار باشید تا قادر باشد این لوازم را برای شما تعمیر کند.

از دیگر موارد که نشان‌دهنده اهمیت خرید لوازم آشپزخانه ایرانی باکیفیت است، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

وجود طراحی مدرن در لوازم

همان‌طور که در بخش قبل اشاره داشتیم، برند‌های به‌روز، مدام در حال بررسی و آنالیز نیاز مشتری و رقبایشان هستند تا بتوانند با تولید و عرضه محصولات جدید، مشتریان بیشتری کسب کنند. یکی از مهم‌ترین اقدامات در این راستا استفاده از طراحی مدرن در ساخت لوازم آشپزخانه ایرانی است. با پیشرفت علم طراحی شاهد افزایش جزئیات تجهیزات و کارایی آن‌ها هستیم و این خبر خوبی برای مصرف‌کننده است؛ زیرا از محصولی زیباتر و کارآمدتر بهره خواهد برد.

به‌غیراز طراحی، استفاده از رنگ‌های خاص برای رنگ‌آمیزی قطعات نیز می‌تواند نظر تعداد قابل‌توجهی از مشتریان را جلب کند و این اقدامی است که در چند سال اخیر توسط برخی از تولید‌کنندگان لوازم آشپزخانه ایرانی صورت‌گرفته است.

بهره‌مندی تولید‌کنندگان از تیم طراحی قدرتمند باعث خواهد شد تا با خلق محصولاتی استثنایی و کارآمد مشتریان را ذوق‌زده کنند تا سعی داشته باشند با خرید محصولات آن‌ها تجهیزات آشپزخانه خود را بهبود دهند.

البته در کنار تمام این موارد، استفاده از قطعات پایه استاندارد و مرغوب در تهیه این لوازم بسیار اهمیت دارد و در واقع تأمین‌کننده اصلی کیفیت لوازم آشپزخانه است؛ برای مثال یکی از اساسی‌ترین لوازم موجود در آشپزخانه کابینت است و یراق کابینت سهم چشمگیری در تأمین پایداری این مورد دارد و هر چقدر کیفیت بیشتری داشته باشد، قطعا کیفیت و ماندگاری خود کابینت نیز بیشتر خواهد بود؛ با درنظرگرفتن این نکته می‌توان به اهمیت خرید از بهترین یراق فروشی تهران به‌خوبی پی برد.

سبد آبچکان کنار سینک فانتونی (سری 2)

آبچکان و آویز

آبچکان آشپزخانه یکی از ضروری‌ترین وسایل در آشپزخانه‌های امروزی است. این وسیله که معمولا در بالای سینک ظرفشویی قرار می‌گیرد، به خشک شدن ظروف پس از شستشو کمک می‌کند. آبچکان‌ها در انواع مختلف و با ویژگی‌های متفاوتی تولید می‌شوند که انتخاب مناسب‌ترین نوع آن را برای آشپزخانه دشوار می‌کند. ویژگی‌های آبچکان و آویز شامل مواردی نظیر: جنس، کیفیت نصب، خدمات پس از فروش، طراحی مدرن، تعداد طبقات و مواردی از این دست است. توصیه می‌کنیم قبل از خرید، این مولفه‌ها را به خوبی بررسی کنید. برخی از محصولات مانند جا ادویه‌ای نیز در دسته آبچکان و آویز قرار می‌گیرند.

برخورداری از تنوع محصولات مناسب

برند‌های ایرانی شناخته شده و تولید‌کننده لوازم آشپزخانه ایرانی باکیفیت، همواره سعی دارند با بررسی رقبای صاحب نام خارجی و داخلی خود سهم بیشتری از بازار را با نوآوری‌ها و تأمین محصولات متنوع کسب کنند؛ ازاین‌رو با تولید انواع و اقسام محصولات، مشتریان بیشتری را جذب محصولاتشان خواهند کرد. تنوع محصولات یک برند به شما کمک می‌کند تا به‌صورت یکپارچه تمامی موارد الزامی خانه خود را از یک برند بااصالت و باکیفیت تهیه کنید و نگران جزئیات خرید خود نباشید؛ همچنین شما را از بررسی انواع برند‌های دیگر و جابه‌جایی مداوم بین عرضه‌کنندگان مختلف بی‌نیاز خواهد کرد.

دسترسی به خدمات پس از فروش عالی

یکی از اساسی‌ترین ویژگی‌های خرید لوازم خانه اعم از لوازم آشپزخانه ایرانی خدمات پس از فروشی است که شامل حال خریدار می‌شود. برند‌های معتبر خدمات پس از فروش گسترده‌ای نظیر تعمیر قطعات خراب، نصب اولیه وسیله، آموزش استفاده صحیح از دستگاه و مواردی ازاین‌دست را پوشش می‌دهند. اینکه برندی برای محصولات خود خدمات پس از فروش باکیفیتی ارائه دهد، یکی از نشانه‌های قدرتمند بودن آن برند و کیفیت بالای محصولاتش است. در همین رابطه برند‌های معمولی و ضعیف بازار عمدتا بعد از نهایی‌شدن خرید مشتری خدمات خاصی را به مشتری ارائه نمی‌دهند یا خدماتشان بسیار محدود و همراه با هزینه اضافی است.

قیمت مناسب

در حال حاضر بازار لوازم آشپزخانه میزبان برند‌های داخلی و خارجی متنوعی است که هر کدام ادعا دارند بهترین محصولات را تولید و عرضه می‌کنند. با بررسی‌های صورت‌گرفته لوازم آشپزخانه ایرانی نیز نسبت به چند سال اخیر از نظر کیفیت و پایداری محصولات، پیشرفت چشمگیری داشته‌اند و ازاین‌رو موفق شده‌اند تا مشتریان بیشتری کسب کنند. با بررسی قیمت‌های این لوازم پی خواهید برد که به‌مراتب قیمت لوازم آشپزخانه ایرانی نسبت به نمونه‌های خارجی پایین‌تر است؛ با درنظرگرفتن این شرایط اگر موفق شوید که از یک تولید‌کننده داخلی خرید داشته باشید و محصولات باکیفیتی بخرید، عملا با یک تیر دو نشان زده‌اید؛ در واقع با خریدتان هم در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرده و هم محصولی عالی را تهیه کرده‌اید.

برخورداری از گارانتی و خدمات پس از فروش

باتوجه‌به قاچاق بودن برخی از لوازم خارجی و عدم وجود نمایندگی رسمی برند‌های خارجی در ایران، خدمات پس از فروشی برای محصولات آن‌ها وجود ندارد؛ درصورتی‌که برند‌های ایرانی با دادن گواهی رسمی به نمایندگی‌های خود در سرتاسر کشور، قادر هستند نیاز شما را در اکثر نقاط ایران برطرف کنند.

همچنین نمونه‌های خارجی، اکثرا دارای گارانتی نیستند یا در صورت داشتن این ویژگی، گارانتی معتبری ارائه نمی‌دهند؛ اما شرکت‌های تولید‌کننده لوازم آشپزخانه ایرانی به دلیل سطح دسترسی گسترده‌تری که دارند، قادر هستند گارانتی‌های بهتری ارائه دهند.

اهمیت استفاده از لوازم اولیه مناسب در ساخت لوازم آشپزخانه ایرانی چیست؟

هر محصولی تشکیل شده از یک سری لوازم اولیه است که تشکیل‌دهنده پایه و اساس آن هستند. در این بخش قصد داریم برخی از این موارد را مورد بررسی قرار دهیم تا شما در زمان خرید لوازم آشپزخانه ایرانی باتوجه‌به آن‌ها خریدی بهتر داشته باشید.

یراق جم

یراق کابینت

وقتی صحبت از یراق کابینت می‌شود، قطعاتی نظیر: دستگیره، لولا، ریل، جک و … مطرح هستند. در واقع یراق کابینت در مواردی مانند: باز و بسته کردن درب‌ها و کشو‌ها، ثابت نگه‌داشتن آن‌ها، افزایش زیبایی و جلوه بصری کابینت و مواردی ازاین‌دست کمک‌کننده است. با خرید از بهترین یراق فروشی تهران قادر خواهید بود تا پایداری یکی از اصلی‌ترین لوازم آشپزخانه، یعنی کابینت را افزایش دهید. در ادامه با دیگر نمونه‌های یراق آشنا خواهید شد.

پایه کابینت

پایه کابینت یکی از دیگر مواردی است که سهم کوچکی از لوازم آشپزخانه دارد؛ اما در پایداری کابینت‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند. این پایه‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف تولید می‌شوند که باید باتوجه‌به مدل و رنگ‌بندی کابینت، انتخاب شوند.

ضربه‌گیر

ضربه‌گیر‌ها برای حفاظت از لوازمی مانند درب کابینت استفاده می‌شوند؛ در واقع با نصب ضربه‌گیر، باعث خواهید شد تا درب با اجسام کناری خود برخورد نداشته باشد و دچار حوادثی نظیر: رنگ‌پریدگی، شکستگی و … نشود.

لولا کابینتی

لولا یکی دیگر از اجزای مهم در کیفیت و پایداری کابینت است. این قطعه به‌عنوان عامل اصلی باز و بسته کردن درب کابینت‌ها کاربرد دارد و هر چقدر کیفیت بیشتری داشته باشد، سلامت کابینت بیشتر خواهد شد. لولا‌های بی‌کیفیت پس از مدت کوتاهی دچار خرابی، شکستگی، سروصدای بیش از حد و ایراداتی ازاین‌دست می‌شوند.

ریل کابینتی

در طراحی‌های جدید کابینت نسبت به نمونه‌های قدیمی، بیشتر از ریل کابینت استفاده می‌شود. این قطعه با بهبود کاربری کابینت، مشتریان زیادی را جذب خود کرده است. یکی از متداول‌ترین ایراداتی که نمونه‌های بی‌کیفیت ریل کابینت دارند، ازکارافتادگی پس از طی‌شدن یک بازه زمانی بعد از استفاده مداوم است؛ ازاین‌رو ضروری است با تهیه محصولی باکیفیت خیال خود را از این بابت راحت کنید. در زمان خرید ریل کابینت به مواردی نظیر: مقاومت و کیفیت، ظرفیت بار مطمئن، نصب صحیح و … توجهی ویژه داشته باشید. انواع ریل‌ها عبارت‌اند از: ریل‌های ساچمه‌ای، ریل‌های کشو مخفی، ریل‌های تادم نیمه فول، ریل‌های تاندم فول و … که هر کدام بر اساس نیاز شما، کاربرد متفاوتی خواهند داشت.

برخی از مهم‌ترین نکات در زمان انتخاب ریل عبارت است از: قیمت، نوع نصب، طول کشو، وزن محتویات روی ریل. باتوجه‌به این موارد موفق خواهید شد تا بهترین محصول را انتخاب و خریداری کنید.

جک کابینت

جک کابینت یکی دیگر از لوازمی است که به شما کمک خواهد کرد تا استفاده بهینه‌ای از کابینت آشپزخانه خود داشته باشید. در زمان خرید و انتخاب جک کابینت به مواردی نظیر: وزن در‌ها، ابعاد کابینت، نوع درب‌ها، استایل آشپزخانه، بودجه مدنظر شما، کیفیت و برند، خدمات نصب و خدمات پس از فروش و … توجه داشته باشید. انواع جک کابینت شامل: جک‌های اسلایدینگ، جک‌های دوار، جک‌های هیدرولیکی، جک‌های پنوماتیک، جک‌های الکتریکی و جک‌های لمسی است.

برای نصب بهتر جک کابینت، استفاده از خدمات یک تیم ماهر ضروری است. اگر می‌خواهید تا جک کابینت شما عمر بیشتری داشته باشد، به مواردی مانند: تمیزی منظم، عدم اعمال فشار زیاد روی آن، جلوگیری از باز بودن دائمی درب کابینت، تعمیرات به‌موقع و … توجه کافی داشته باشید.

نکات خرید لوازم آشپزخانه ایرانی

تا به اینجا به بررسی انواع لوازم آشپزخانه ایرانی از جزئی‌ترین موارد که تأثیر به‌سزایی در ماندگاری این لوازم دارند تا ملزومات اصلی و اساسی مانند گاز، هود، کابینت و یراق کابینت پرداختیم؛ اما در این بخش قصد داریم تا مروری جامع بر نکات خرید ملزومات آشپزخانه داشته باشیم. مطالعه دقیق این بخش به شما کمک خواهد کرد تا در جریان خرید، بهترین لوازم را انتخاب کنید.

بررسی نیاز‌ها

در اولین قدم ضروری است تا درکی کامل و درست نسبت به نیاز‌های خود داشته باشید. توجه به این نکته باعث می‌شود تا از صرف هزینه‌های اضافی جلوگیری کنید و به سراغ لوازمی بروید که برای نیاز شما کاربردی‌تر هستند.

بودجه خود را تعیین کنید

تعیین بودجه به شما کمک خواهد کرد تا خرید‌های خود را در یک ساختار مشخص پیش ببرید و بتوانید با برنامه‌ریزی مالی بهینه، تمامی لوازم آشپزخانه ایرانی مورد نیازتان را تهیه کنید. در جریان تعیین بودجه می‌توانید به تخفیفات و خدمات قسطی کردن هزینه‌ها نیز توجه داشته باشید.

تحقیق کامل

قبل از خرید حتما دررابطه‌با برند‌های مختلف تولید‌کننده لوازم آشپزخانه ایرانی تحقیق کنید؛ به بررسی کیفیت محصولات، خدمات پس از فروش، قابلیت‌های پرداختی که ارائه می‌دهند و مواردی ازاین‌دست بپردازید.

از فروشنده معتبر مشاوره بگیرید

قبل از نهایی کردن خریدتان با استفاده از تجربیات فروشنده، سعی کنید نکات تکمیلی لوازم آشپزخانه ایرانی را درک کرده و باتوجه‌به آن‌ها خریدی بهینه داشته باشید.

گارانتی و خدمات پس از فروش را بررسی کنید

یکی از ضروری‌ترین اقدامات در راستای خرید ملزومات آشپزخانه، بررسی خدمات پس از فروش و گارانتی است که شرکت تولید‌کننده به شما می‌دهد.

لوازم با طراحی مناسب را انتخاب کنید

باتوجه‌به طراحی‌های مینیمال و نوینی که در چند سال اخیر در بازار رواج پیدا کرده، ضروری است تا لوازمی با طراحی شیک و زیبا انتخاب کنید.

خلاصه مطلب

در این نوشته سعی کردیم با بررسی ابعاد مختلفی از لوازم آشپزخانه ایرانی مدرن، نکات کاربردی و مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم. لازم است بدانید که توجه به این موارد به شما در خرید بهتر و ماندگارتر کمک شایانی خواهد کرد. همچنین با بررسی برخی از لوازم پایه‌ای، اما اثر‌گذار در آشپزخانه نظیر: یراق کابینت، جک کابینت، ریل کابینت، هود، گاز و … سعی کردیم دید شما را نسبت به اجزای مهم یک آشپزخانه مدرن بازتر کنیم. یکی از مهم‌ترین موارد مطرح شده در این مطلب، بررسی اهمیت خرید از بهترین یراق فروشی تهران است که آن را کامل بررسی کردیم. امیدواریم مطالب بیان شده برای شما مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید