یراق جم

لولاراهنمای خرید لولا

وقتی صحبت از انواع لولا به میان می‌آید گزینه‌های زیادی مقابل شما قرار می گیرد که ممکن است در ابتدا گیج کننده باشد اما شما  می توانید با توجه به سبک درب‌هایی که قرار است در هنگام نصب استفاده نمایید، گزینه‌های خود را به میزان قابل توجهی محدود کنید همچنین می توانید بر اساس نوع کابینت و یا سبک درب کمد های خود بهترین گزینه را انتخاب نمایید، انواع مختلفی از لولاها در بازار وجود دارد که کاربران می تواند بر اساس نوع کارایی مد نظر خود از میان آنها بهترین گزینه را انتخاب نمایند، کاربردهایی مانند لولاهای کابینت آشپزخانه، لولاهای کابینت حمام، لولاهای کمد اتاق خواب و … 

اصلا نگران نباشید ما اینجا هستیم تا در تمامی مراحل خرید به شما راهنمایی های تخصصی و کاملی را در خصوص لولا و سایر یراق آلات بدهیم، کافیست با ما تماس حاصل نمایید تا کارشناسان خبره فروشگاه جم راهنمایی جامع و کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار بدهند قبل از خرید لولای کابینت آشپزخانه، باید به طراحی کابینت خود نگاهی بیندازید و سبک پوشش درب خود را برای تعیین لولای مورد نیاز در نظر بگیرید.

در ادامه به مطالبی همچون لولای مناسب کابینت ونوع متداول لولا کابینت اشاره خواهیم کرد حتما توجه نمایید

برای مشاهده قیمت و خرید انواع لولا توکار مخفی و آرامبند کلیک نمایید.


اگرچه در حال حاضر انواع مختلفی از لولا های کابینت در بازار یراق آلات وجود دارد، اما ابتدا باید تفاوت اساسی بین آنها را بدانید. لولاهای سلده و لولاهای آرام بند هیچ نقصی را در اندازه گیری کابینت نشان نمی دهند. آنها اغلب در ترکیب با لولاهای مصنوعی استفاده می شوند، نوع انتخابی شما باید به طراحی و سبک آشپزخانه شما بستگی داشته باشد. این لولاها عملکردهای مختلفی دارند. در زیر تعدادی از انواع اصلی لولاهای کابینت ذکر شده است.

نحوه انتخاب لولای مناسب کابینت

1.سبک درب را در نظر بگیرید

نوع سخت افزاری لولاهای درب کابینت که استفاده می کنید باید با سبک درب های کابینتی که می سازید مطابقت داشته باشد تا بتوان درها را با فاصله مناسب نصب کرد. طراحی کابینت خود را بررسی کنید تا مشخص شود از کدام یک استفاده می کنید.

لولا

لولا های پوشش کامل: به عنوان یک پوشش شناخته می شود، درب های فول کاور هنگام بسته شدن کل دهانه کابینت را می پوشانند و با باز شدن درب، لبه چوبی داخلی کابینت نمایان می شود. برای درب های با پوشش کامل، رایج ترین لولاها پوشش کامل یا لولای روکار می باشد.

لولا های پوشش جزئی: در پوشش جزئی درب کابینت تا حدودی بدنه کابینت را در هنگام بسته شدن درب می پوشاند در حالی که لبه چوبی داخل درب کابینت هنگام باز بودن درب نمایان می شود. برای درب‌های کاور جزئی رایج‌ترین لولاها عبارتند از: لولای توکار و لولای پاشنه می باشد.

2.مشخص کنید که آیا می خواهید لولا را پنهان یا نمایان کنید

لولاهای آشکار، مانند لولاهای لب به لب، قابل مشاهده و معمولاً عمودی هستند. آنها در کابینت هایی با سبک های قدیمی بسیار رایج هستند. از سوی دیگر، لولاهای پنهان، ظاهری تمیز و سبکی مدرن‌تر ارائه می‌دهند.

3. مشخص کنید که آیا عملکرد حرکتی برای شما اهمیت دارد یا خیر

ویژگی‌های حرکتی مانند لولاهای آرام بند محبوبیت بیشتری پیدا می‌کنند زیرا دیگر صدای ناخوشایند کوبیدن را نخواهیم داشت و نیز بستن درها را به  آرامی صورت خواهد گرفت.

خود باز شو: به سادگی جلوی درب را فشار دهید تا در باز شود با سبک های معاصر امروزی با کمترین فشار درب به راحتی بیرون می آید. امروزه با توجه به سبک های مدرن اغلب از این لولا استفاده می شود که به آن لولای فنر معکوس می گویند. لولاهای فنر معکوس یا خود بازشو معمولا با ترکیب مگنت عملکرد لولا را تکمیل می کند و در مواقعی که در کابینت بدون دستگیره باشد از این مدل لولا استفاده می شود، نوع دیگر لولا که برای درب های کابینت بدون دستگیره می باشند. لولا های خاص است که این مدل لولا نیزهمانند لولا آرام باز شو با ترکیب مگنت عملکرد بهتری را دارند، اولین قدم در انتخاب لولاهای مناسب کابینت این است که مشخص کنید چه نوع  درب کابینت در چه ابعادی و سایزی را در طراحی مان مد نظر داریم هنگام انتخاب لولا معمولاً به رنگ توجه نمی شود، زیرا لولاها تنها زمانی دیده می شوند که کابینت باز باشد با این حال ممکن است رنگ خاصی را مد نظر داشته باشید که می توانید بسته به موجودی آنرا انتخاب نمایید.

5 نوع متداول لولا کابینت

1.لولای کمد آرام بند

این نوع لولا با پمپ آرام بند در بازو خود می تواند از بسته شدن ناگهانی درب جلوگیری کند که می تواند صدا را کاهش دهد

و خانه را آرام و ساکت نگه دارد. لولاهای آرام بند روز به روز در بازار محبوب تر می شوند زیرا می توانند کمک بزرگی برای جلوگیری از آسیب دیدن کمد و همچنین افزایش طول عمر مفید آن باشند. اگر می خواهید یک لولا های آرام بند به کابین کمدی خود اضافه کنید، ابتدا باید مشخص کنید که کدام نوع را جایگزین می کنید.

لولا

اگر از لولاهای سبک قدیمی استفاده می کنید بهتر است آنها را با لولا های آرام بند تغییر دهید این لولاها دارای پیستون های کوچکی است که در لولا تعبیه شده است آنها باعث می شوند درب های شما به راحتی بسته شوند، اگر می خواهید یک لولای آرام بند به کمد خود اضافه کنید، باید مطمئن شوید که درهای کمد شما حداقل 16 میلی متر ضخامت دارند.

شما می توانید لولاهای آرام بند را در درهای کمد خود به سادگی نصب کنید. شما باید مطمئن شوید که آنها به خوبی در جای خود قرار می گیرند، بنابراین وقتی درهای کابینت خود را

 می بندید لبه ها بیرون نزنند. مراحل نصب، سریع و آسان است. بنابراین می توانید کابین کمدی خود را در کمترین زمان تکمیل کنید. اگر در مورد نصب مطمئن نیستید، یک لولاهای آرام بند را تهیه و امتحان کنید تا مطمئن شوید که کاملا متناسب با کابینت شما است.

2. لولای کابینت آرام بند

لولاهای کابینتی آرام بند دارای یک فنر کوچک و پمپ آرام بند هستند که درها را با کابینت در تماس قرار می دهد

برای بسته شدن درب ها نیازی به فشار زیاد نیست، شما می تواند پس از کوچکترین تماس دست آن را برای انجام کارهای دیگر رها کند.

در آشپزخانه لولاهای آرام بند برای کابینت  قطعه ای ضروری می باشد، این لولا برای بستن درب کابینت پس از باز کردن و رها کردن آن طراحی شده اند.

لولاهای کابینتی که خود بسته می شوند زندگی شما را آسان ترکرده  یک لولای کابینت که خود بسته می شود از دو قطعه فلزی تشکیل شده است.

که با پین هایی به هم متصل شده اند، که به آنها اجازه می دهد در یکدیگر بچرخند و درب به آرامی بسته شود.

3. لولای درب کابینت قابل تنظیم سه بعدی

لولای درب قابل تنظیم سه بعدی راه حل ایده آل برای کاربردهای با کارایی بالا است. با دارا بودن بلبرینگ های کم اصطکاک برای باز شدن درب، عملکرد مطمئن و بدون نیاز به تعمیر و نگهداری را تضمین می کند.

این نوع لولا این اختیار را دارد که تنظیمات مناسبی را در کابینت شما انجام دهد که نصب بدون زحمت درب های کابینت شما را فراهم می کند.

لولاهای درب کابینت قابل تنظیم سه بعدی امکان تنظیم افقی و عمودی

و فاصله بین در و پانل های جانبی را بدون تخلیه درب فراهم می کند.

اگر به دنبال لولا برای درب های کابینت خود هستید، باید نوع قابل تنظیم سه بعدی را بررسی کنید. این لولاها برای درهای کابینت که سنگین هستند عالی هستند آنها همچنین گزینه ای را برای تنظیم فشار افقی و عمودی برای تناسب بیشتر را ارائه می دهند.

لولا های دارای تنظیم سه بعدی این امکان را به کاربر می دهد که برای ریگلاژ درب به صورت عمودی، دیگر نیازی به باز کردن پیچ اتصال به بدنه نداشته باشیم، با استفاده از پیچ ریگلاژ سه بعدی که بر روی خود لولا تعبیه شده است آنرا ریگلاژ نمایید.

مزیت: این قابلیت لولای سه بعدی از هرز شدن پیچ داخل بدنه جلوگیری کرده و عمر مفید آنرا افزایش می دهد.

یکی از جذاب ترین ویژگی های لولای قابل تنظیم سه بعدی این است که نصب و تنظیم آن بسیار آسان است.

این سبک از لولا احتیاجی به سرویس و گریس کاری دوره ای ندارند.

اگر لولای می خواهید که از بین نرود، گزینه مناسبی برای انتخاب می باشد.

4. لولای کابینت گیره دار

این لولاهای کابینت دارای بست فنری در بدنه لولا هستند که به آن لولاهای کلیپسی می گویند،

این نوع گیره روی لولاهای کابینت می تواند با فشار دادن ملایم بست فنری که به راحتی نصب و جدا می شود، درهای کابینت را جدا کند. به طور کلی لولاهای درب کابینت مخفی دارای دو نوع کلیپسی و بدون کلیپس می باشد. لولاهای گیره دار دارای زبانه گیره ای هستند.لولا

 که در یک سوراخ یا شکاف در صفحه پایه قرار می گیرد. آنها برای کابینت های گران تر استفاده می شوند،

این گونه لولا ها این قابلیت را به کاربر می دهد که درب کابینت را بدون اینکه از رگلاژ خارج شود

از بدنه کابین جدا کرده و پس از تمیز کردن داخل کابین مجددا درب کابین را به راحتی در جای خود نصب نمایید.

5. لولا کابینت حمام

قبل از شروع نصب لولاهای جدید حمام ، مهم است که به نحوه تنظیم کابین روشویی حمام توجه کنید. این باعث می شود که درب بدون افتادگی پس از نصب، تراز باشد. بهتر است پیچ‌ها را قبل از نصب آنها تنظیم کنید، زیرا نمی‌خواهید بعد از افتادگی درب سوراخ‌های اضافی ایجاد کنید. و هنگامی که لولاها را نصب کردید، باید بازوهای لولا را نیز تنظیم کنید.

استفاده این مدل لولا باعث شده که دیگر مشکلاتی از جمله افتادگی درب ها و همچنین لق شدن مدام به علت باز و بسته شدن زیاد را شاهد نباشیم، اگر مطمئن نیستید که کدام لولا برای شما مناسب است، اندازه و سبک درهای کابینت را که قصد نصب آن را دارید در نظر بگیرید،

در هنگام خرید دو نوع لولا در برابر شما برای انتخاب وجود دارد

  1. لولای بدنه استیل: این نوع لولا ها مقاومت بیشتری در برابر رطوب از خود نشان می دهد، به همین علت است که عموما از آن در حمام و کابین روشویی استفاده می شود.
  2. لولای بدنه آهنی: توصیه ما به شما عدم استفاده از این لولا در مکان هایی که امکان وجود رطوبت در آن می باشد است، اغلب در مواردی از این نوع لولا برای کابین های زیر سینک استفاده می شود.

لولا

6. لولاهای کابینت سنتی

لولاهای کابینت سنتی یک انتخاب محبوب است، در حال حاضرنسخه های جدیدتر آرام بند تولید می شوند که عموما جایگزین لولا های سنتی می شوند. در حالی که لولاهای سنتی بادوام هستند، لولاهای آرام بند انعطاف پذیر هستند و چرخش آسانی را ارائه می دهند. آنها همچنین برای راحتی بیشتر شما عالی هستند. صرف نظر از اینکه چه چیزی را انتخاب می کنید،

 مهم است که نوع مناسب لولای خود را انتخاب کنید، یک لولای با کیفیت به خانه شما ارزش می بخشد

وقتی نوبت به انواع لولا می رسد گزینه ها می توانند زیاد باشند.

پس از تأیید طراحی کابینت و سبک درب می توانید انتخاب های خود را بر اساس ویژگی ها

و سبک های مورد نیاز خود لولای مورد انتظار خود را بیابید.

برای مشاهده قیمت و خرید انواع لولا توکار مخفی و آرامبند کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید