یراق جم

پروفیل آلومینیومی

پروفیل آلومینیوم

آلومینیوم از مهمترین بخش ها در زندگی روزمره ما به شمار می آید. آلومینیوم از اساسی تریت عناصر فلزی در پوسته زمین است که بیش از 8٪ پوسته زمین را تشکیل داده است بوکسیت، (ماده معدنی که از زمین استخراج می شود) منبع اصلی آلومینیوم است، فلز این آلیاژ بخصوص، به دلیل داشتن ویژگی خاص آن ، در بین فلزات ، برتری ویژه ای دارد و استفاده از آن هر روزه در حال افزایش است.


برای اینکه بهتر درک کنیم که پروفیل آلومینیوم چیست می توان با این جمله شروع کرد که یک پروفیل آلومینیومی که به آن “قاب آلومینیومی” نیز می‌گویند از فرآیند اکستروژن ساخته می‌شود و در بافت‌ها، رنگ‌ها و طرح های مختلف وجود دارد، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پروفیل آلومینیومی و انواع اکستروژن های ارائه شده به خواندن ادامه دهید. در این صفحه پاسخ متداول ترین سوالاتی مانند:

چه نوع پروفیل های آلومینیومی وجود دارد؟

1. پروفایل های استاندارد

2. اکستروژن های ویژه

3. پروفایل های سفارشی

انتخاب پروفیل مناسب چه اهمیتی دارد؟

در این قسمت ما به اهمیت پروفیل آلومینیومی اشاره خواهیم کرد:

پروفیل های آلومینیومی محصولاتی هستند که از آلیاژهای آلومینیوم تولید می شوند که از طریق فرآیند اکستروژن به اجسام پروفیلی تبدیل می شوند.

اکستروژن آلومینیوم در چندین زمینه مورد ارزشیابی قرار می گیرد:

اکستروژن فرآیندی است که در تولید پروفیل های آلومینیومی استفاده می شود که امکان ایجاد بسیاری از امکانات جدید را در زمینه ساخت و طراحی ممکن می سازد.

>چکش خوار – می توان آن را به راحتی ریخته گری و ماشین کاری کرد

>قوی و پایدار

>یک هادی خوب

>غیر مغناطیسی

قابل بازیافت مکرر بدون از دست دادن یکپارچگی

اکنون با توجه به اینکه در مورد پروفیل در سفارشی سازی کامل یا جزئی آلومینیومی اطلاعاتی را داریم، میتوانیم در ادامه به انواع آن اشاره کنیم

می توان پروفیل را به انواع مختلفی طبقه بندی کرد اما تقسیم آنها به دو دسته اصلی عملی تر است:

 1. پروفایل های استاندارد
 2. پروفایل های خاص

هر پروفیل آلومینیومی در طیف وسیعی از اندازه های مختلف موجود است و با توجه به محل استفاده  خود می تواند با آلیاژهای آلومینیوم مختلف ساخته شود.

پروفیل های آلومینیومی استاندارد چیست؟

پروفیل های استاندارد شامل پانزده شکل مختلف هستند که در زمینه های مختلف اعمال می شوند. در گروه اول پروفیل‌های گوشه‌ای آلومینیومی، پروفیل‌های مجرای و دو کاناله، لوله‌ها و لوله‌های مربع و گرد، تراک‌های T، کانال‌های U و پروفیل‌های Z، میله‌های مسطح، گرد و مربعی را می توان یافت.

پروفیل های آلومینیومی خاص چیست؟

پروفیل های خاص یا ویژه اشکال پیچیده ای هستند که بیشتر در بخش ساخت و ساز و مبلمان، در زمینه خودرو و در صنعت حمل و نقل استفاده می شود. برای مثال می‌توان به حاشیه‌های آلومینیومی با اتصالات پیچی، زه‌کش‌ها ، اکستروژن‌های لعاب، قاب عکس، پروفیل‌های تزئینی و عناصر گوشه‌ای با بخش‌های خاص، دستگیره‌ها و نرده‌های آلومینیومی تنها بخشی از پروفیل‌های خاص محصوب می شوند.

پروفیل های آلومینیومی معمولاً برای اهداف ساختاری محصولات جانبی دیگرهستند.

می توان پروفیل ها را با توجه به کاربرد آنها به سه دسته ساختمانی، معماری و صنعتی تقسیم کرد.

_ پروفیل های ساختمانی

 این پروفیل ها با وجود وزن خالص کم، سفتی و پیچشی بالایی را ارائه می دهند. قاب های پنل خورشیدی، سازه های سکوهای کاری و سناریوها و غیره.

_پروفیل های معماری

در این نوع پروفیل ها، سطح بسیار مهم است. پروفیل های معماری برای ساخت چارچوب برای پنجره ها، درها و دیوارهای پرده استفاده می شود.

مصارف صنعتی

در صنعت از پروفیل های آلومینیومی برای مصارف مختلفی استفاده می شود که سفتی یا کیفیت سطح آن چندان مهم نیست، اما ترکیبی از هر دو به همراه سایر ویژگی های ماده مانند رسانایی، کاربردهای گسترده ای را در صنعت برای این پروفیل فراهم می کند. اغلب موارد استفاده آن عبارتند از: سیستم های کانال های کابلی، سینک های حرارتی، تهویه مطبوع، کابینت ها و مبلمان و غیره استفاده می شود

آلومینیوم همانند اکثر فلزات، برای به دست آوردن خواص مکانیکی مورد نظر، نیاز به عملیات حرارتی برای چکش خواری دارد. برای آلومینیوم، مانند نیکل یا تیتانیوم، فرآیند سخت شدن با پیر شدن است. به همین دلیل مهم است که عملیات حرارتی را با توجه به کاربرد تعریف کنید. سه عملیات حرارتی رایج که برای پروفیل های آلومینیومی اعمال می شود عبارتند از:

T4: از دمای محلول توسط هوای اجباری، پیری طبیعی دمیده می شود.

T5: عملیات حرارتی از دمای اکستروژن با استفاده از هوای اجباری و سپس پیری مصنوعی. این رایج ترین عملیات حرارتی در پروفیل های آلومینیومی به پروفیل های درب و پنجره است.

T6: از دمای محلول توسط آب (کمتر از 40 درجه سانتیگراد) و پیری مصنوعی می شود.

عملیات سطحی

موارد زیر رایج ترین عملیات سطحی پروفیل های آلومینیومی هستند تا رضایت مشتریان را برای هر گونه نیاز سازنده فراهم کنند.

پولیش: فرآیند ایجاد یک سطح صاف و براق با مالش آن یا استفاده از یک عمل شیمیایی است.

آنودایز شده: یک پوشش مشخصه آلومینیومی است، این روش شامل افزایش ضخامت لایه اکسید طبیعی بر روی سطح قطعات آلومینیومی برای به دست آوردن اجزای استحکام و دوام بیشتر است.

پوشش پودری: می تواند پوشش های ضخیم تری نسبت به پوشش های مایع معمولی بدون اجرا یا افتادگی ایجاد کند.

 ما همچنین با روش های پوشش دیگری مانند رنگ الکتروفورز یا رنگ PVDF کار می کنیم.

پروفیل آلومینیومی کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه به عنوان بخش تزئینی کابینت امروزه تبدیل به جزء ضروری آن شده است.

پروفیل های آلومینیومی آشپزخانه، کمد، ویترین و مبلمان را در رنگ ها، اندازه ها و بسته بندی های مختلف از ما خریداری کنید، فروشگاه یراق جم به عنوان تامین کننده یراق کابینت، تمامی پروفیل و یراق مورد نیاز شما را به صورت خرده وعمده در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد.

پروفیل آلومینیومی طیف گسترده ای از کاربردها را در بخش های مختلف به وجود آورده، از جمله کانکس ها، اتاق ها ، قاب ها ، راهروها، آلاچیق ها، میزها ، میز های تلویزیون، پایه های گل، جا کفشی، قفسه های کتاب، کمد های نوشیدنی، میزهای چای، کمدی های حمام، کابینت دیواری، سقف، نرده و غیره

با توجه به نیازهای مختلف بازار، ما می توانیم استانداردهای کیفیت مربوطه را برای اطمینان از رضایت شما کنترل کنیم.

مواد آلومینیوم درجه یک

امروزه آلومینیوم در صنعت به طور گسترده استفاده می شود و نسبتا کم هزینه است. استحکام و دوام بالایی دارد. سازگار با محیط زیست است و می تواند پوشش های با کارایی بالا را ارائه دهد.

مصالح عالی آلومینیوم مهمترین ملاحظات مصالح ساختمانی است. انتخاب متریال مناسب کیفیت را تضمین می کند.

تولید کنندگان این محصول از مواد آلومینیوم درجه یک برای تولید پروفیل آلومینیوم استفاده کرده اند و هرگز از ضایعات آلومینیوم استفاده نمی کند.

فروشگاه یراق جم مناسب ترین آلیاژ را برای پروژه شما دارد،فقط کافیست آنچه را که نیاز دارید به ما بگویید.

 

_برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.

 

 

4 پاسخ

 1. این مدل درب الومینیم با شیشه رنگ دودی خیلی کمد و کابینت رو زیبا میکنه
  من کارم اجرای دکوراسیون داخلیه و ازین مدل دربهای فریم لس زیاد استفاده میکنم
  اگر درب رو سفارشی میسازید از این به بعد از سایت شما تهیه میکنم

  1. سلام دوست عزیز : مفخترم که بگم میتونیم با هم همکاری ویژه ای داشته باشیم ، زیرا که ما واسته این نوع درب های پروفیل نیستیم
   بلکه خودمون تولیدش میکنیم و در اختیار شما قرار میدهیم. اگه مایل بودید می تونید با ما تماس بگیرید تا مشاوره کاملی از این بخش به شما داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید